میلگرد کلاف نوردی

متریال چهارپهلو ترانس

متریال مورد استفاده جهت تولید چهارپهلو ترانس به طور عمده میلگرد کلاف با گرید SAE 1006 و SAE 1008 و RST 34 و RST 37 می باشد که در گروه فولادهای کم کربن دسته بندی می شوند و به کارگیری هرکدام روی قیمت چهارپهلو ترانس اثر گذار است. همچنین آلیازهای کم کربن St37 / St44 / Ck15  و کربن متوسط St52 / Ck45  در صورت موجود بودن کلاف میلگرد آن ها ، در تولید چهارپهلو ترانس استفاده می شوند.

میلگرد کلاف با فرایند نورد گرم و در سایزهای 5.5 ، 6.5 ، 8 ، 10 و 12 میلیمتر تولید و عرضه می شوند. پارامترهای مربوط به فرآیند نورد گرم برای این دسته از کلاف ها با توجه به آنالیز شیمیایی و ریزساختار دارای تفاوت هایی می باشد. آنالیز شیمیایی و همچنین خواص مکانیکی این دسته از کلاف ها مطابق استاندارد ASTM در جدول زیر ارایه گردیده است :

قیمت چهارپهلو ترانس

قیمت چهارپهلو ترانس به عوامل متعددی وابسته می باشد که از آن جمله می توان به نوع فرایند و هزینه های جاری تولید، آلیاژ مواد اولیه، سایز چهارپهلو، مربع یا مستطیل بودن مقطع آن و کیفیت نهایی چهارپهلو ترانس اشاره کرد. تمامی موارد ذکر شده روی قیمت چهارپهلو ترانس اثر مستقیم دارند. اولین مورد نوع فرایند تولید چهارپهلو ترانس می باشد که در سایز های زیر 8 میلیمتر (محصولات تولیدی فول ترانس) به دو روش قابل تولید است. روش اول استفاده از مواد اولیه به شکل میلگرد کلاف است که مزیت فراوانی نسبت به روش دوم (استفاده از مواد اولیه به شکل میلگرد شاخه) دارد. این مزیت ها عبارتند از: ریزش کمتر مواد اولیه در پروسه تولید از میلگرد کلاف و سرعت تولید چند برابری آن که اثر بسیاری روی قیمت چهارپهلو ترانس دارند. همچنین استفاده از فناوری های مدرن و مکانیزه کردن خطوط تولید همگام با کاهش نیروی انسانی موجب کاهش هزینه های جاری تولید و در نهایت کاهش قیمت چهارپهلو ترانس می شود. همانطور که گفته شد چهارپهلو ترانس در گریدها و آلیاژهای (متریال) مختلفی از جمله : SAE 1006 و SAE 1008 و RST 34 و RST 37   و St44 / St37 Ck45/ CK15 / St52  تولید می شوند که استفاده از هر کدام از این مواد اولیه به روی قیمت چهارپهلو ترانس اثرگذار است.

مورد بعدی سایز و ابعاد چهارپهلو ترانس می باشد که هر چه مقطع کوچک تر باشد به دلیل وزن واحد کمتر، سرعت تولید پایین تر و در کل دشواری بسیار در تولید باکیفیت و بی نقص آن، قیمت چهارپهلو ترانس تولیدی در مقاطع کوچک تر با افزایش قیمت همراه است. همچنین لازم به ذکر است که قیمت چهارپهلو ترانس با مقاطع مستطیل به دلیل افزایش مراحل تولید آن ها نسبت به مقاطع مربع از قیمت بالاتری برخوردارند.

 

فیس بوک
توییتر
لینکدین
در این مقاله:
متریال مورد استفاده جهت تولید چهارپهلو ترانس به طور عمده میلگرد کلاف با گرید SAE 1006 و SAE 1008 و RST 34 و RST 37 می باشد که در گروه فولادهای کم کربن دسته بندی می شوند و به کارگیری هرکدام روی قیمت نهایی چهارپهلو ترانس اثر گذار است.